Kozáčik hráčem Sparty

30. července 2007 v 16:58 |  aktuality
Přestup mezi dvěma největšími českými kluby byl dokonán. Brankář Slavie Matúš Kozáčik přestupuje do konkurenční Sparty. Na Letné podepsal v pondělí tříletou smlouvu.

V neděli se na podmínkách přestupu dohodly kluby, v pondělí odpoledne podepsal tříletý kontrakt samotný hráč. "Jsem velmi rád, že o mě Sparta projevila zájem. Ve Slavii jsem v poslední době neměl ideální postavení a věřím, že změna dresu mi prospěje a pomůžu i Spartě. Jsem připraven na velkou konkurenci a do Sparty se těším," řekl Matúš Kozáčik po podpisu smlouvy. "Se Spartou jsme se dohodli na přestupu, s výší odstupného jsme spokojeni," uvedl generální ředitel Slavie Petr Doležal.
Matúš Kozáčik patří do širšího kádru slovenské reprezentace, v české lize odchytal 55 zápasů. Na jaře však ve Slavii nastoupil pouze k jednomu utkání, většinu sezóny pouze kryl záda Michalu Vorlovi. Nyní mu navíc přibyl další konkurent, a to zkušený Martin Vaniak. Kozáčik si tak začal hledat nové angažmá. Zahraniční zájemci ale chtěli, aby setrval ve Slavii ještě půl roku, než mu vyprší hráčská smlouva. Poté by totiž mohl odejít bez náhrady. Nakonec se tedy přihlásila Sparta.
"My jsme v součinnosti s trenérem chtěli řešit situaci brankářů, která nebyla zcela ideální. Příchodem Kozáčika jsme zvýšili konkurenci a v závislosti na přestupu slovenského reprezentanta se budou dít i další pohyby v kádru Sparty," řekl Lukáš Přibyl, ředitel komunikace Sparty.
Ještě včera se zdálo, že o postu brankářské jedničky je ve Spartě jasno. Ligovou generálku odchytal s čistým štítem zkušený Tomáš Poštulka, na lavičce zůstal Zdeněk Zlámal. Sparta má navíc v záloze ještě Tomáše Grigara, který nejspíš nyní po příchodu Kozáčika klub opustí. Reálná je také možnost dalšího odchodu mladého Zlámala na hostování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama